Perşembe, Mart 27, 2008

Mevlana Çiceği

Bugün mail yolu ile bana ulaşan enteresan Mevlana Çiceğini sizlerle paylaşmak istedim..Yorumlamak sizlere kalmış..Yaradana şükranlarımızı her daim sunmak dileğiyle..
Kırşehir'de çekilen çiçek resminde ortaya çıkan semazenler görenleri hayrete düşürüyor.Kırşehir'de, Makine Mühendisi Ömer Çetiner tarafından çekilen çiçek resminde ortaya çıkan semazenler, görenleri hayrete düşürüyor. Yaklaşık 2 bin adet takvim yaptırarak kişi ve kurumlara hediye eden Çetiner, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle tekrar bir çalışma yapacağını söyledi. Çetiner, çektiği resimler içerisinde en fazla yapraklarında semazenlerin görüldüğü Sütleğen Çiçeği'nin ilgi odağını kaydederek, "Sütleğen dediğimiz otta görülen semazenler görenleri ve beni hayrete düşürdü. Dünya Semazen Yılı'nda böyle bir resim yakalamak beni gururlandırıyor.
Konya'dan çok kişi beni aradı. Özellikle Konya Mevlana Kültür Derneği'nden 'Bununla ilgili nasıl yardımcı oluruz ve tanıtırız' diye konuştuk. Ben hiçbir beklenti içerisinde değilim. Bu fotoğrafı istedikleri yerde sergileyebilirler" dedi. Mevlana'nın tanıtımı için yapılacak her türlü faaliyete destek vermeye hazır olduğunu belirten Çetiner, "Yapılacak her türlü katkıya hazırım. Mevlana'nın dünyaya tanıtılması noktasında bir faydamız varsa ne mutlu bizlere" diye konuştu. Hazırladığı resimlerin Kırşehir Güçsüzler Yurdu'nun duvarlarını süsleyeceğini vurgulayan Çetiner, yakın zamanda sergi açacağını ve sergide satılan fotoğrafların gelirini yine Güçsüzler Yurdu'na bağışlayacağını sözlerine ekledi.

5 yorum:

misketlimonu dedi ki...

Ne kadar değişik bir güzellik bu Gül'cüğüm. Allah'ım nasıl özenerek yaratmış, mucize gibi..

Ferhanca dedi ki...

Allah ne guzellikler yaratiyor.
Cicek harika gercekten semazenler benziyor, rengide ne sevdigim renklerden olan sari en guzel tonu.
gulcum paylastigin icin cok sagol.
sevgiler,opuyorum.

Özlem dedi ki...

Gül'cüm,
İnsan gerçekten hayrete düşüyor, şu dünyada neler var böyle diye. Tanrım neler yaratıyor,
paylaştığın için teşekkürler,
sevgilerimle

Yaren dedi ki...

Hayran kaldim Gülcüm,gercekten süperler.Allahim ne kadar güzel yaratmis.Tamda mevlanaya yakisir bir cicek olmus.Tabiyatta daha bilmedigimiz ne güzellikler ne konusan görüntüler var kimbilir.Cok tesekürler bizlerle paylastigin icin,cok sevdim bu resmi.Sevgiyle kal gülümm,öptümmm.

Selcen dedi ki...

Bir Konya'lı olarak Paylaşımın için teşekkürler Gülcüğüm. Gerçekten bir mucize,çok güzel.

Sevgilerimle iyi haftalar...