Cuma, Haziran 12, 2015

Özlem Mekik İle Günümüz Lezzetleri

Hayatımın en uzun ve en meşakkatli yolunu yarıladığımda,elimde kalanlarla ve o güne dek edindiklerimle,başka bir yola çıkmaya karar verdim. Bu yol bana,başka dünyaların kapılarını açacak,beni daha ileriye götürecek,daha çok insana ulaşabilecek ve böylelikle daha çok evin içine girebileceğim diye düşündüm. İşte şu anda okumakta olduğunuz kitabın hayata geçişinin nedeni,tam olarak da bu.." Bu cümleler 21 yaşında sıfır noktasından başlayıp,İstanbul eğlence hayatının parmakla gösterilen markalarından "Ziyade Fasıl"ı kurup bugünlere getiren,aynı zamanda bir çok restauranta konsept ve menü danışmanlık hizmeti veren ,çeşitli eğitim programlarında aktif olarak eğitim vermiş,çeşitli gazete ve dergilerde yemek yazarlığı yapan,Özlem Mekik'e ait.. Özlem Mekik benim için başarının,samimiyetin,güler yüzün ama en önemlisi de,yükseldikçe nasıl tevazu sahibi olunabilirliğin simgesi.. Kendisini tanımaktan,onur ve mutluluk duyduğumu söylemeye gerek var mı bilmem.. Başarılarının sonsuz olmasını dileyip,Alfa Yayınları'ndan çıkan kitabının,yine kendisine ait olan "Ziyade Fasıl"da gece yapılan muhteşem lansmanıyla ilgili,fotoları ve notları aktarmak istiyorum.
Ziyade Fasıl;Bostancı istikametine giderken hemen Tavacı Recep'in bitişiğindedir.Mekan bana çok yakın olmasına,uzun yıllardan beri de faaliyet göstermesine rağmen ben yaklaşık 2 yıldan beri müdavimlerindenim.
Dergi, gazete televizyon ve sosyal medyanın tanınan yüzlerinin ağırlandığı gecede,ünlü şovmen Okan Karacan sunuculuk yaparak eğlenceli dakikalar yaşattı konuklara..
Sevgili Özlem'ciğim masaları dolaşırken anında kendisini kucaklayıp hemen fotomuzu çektirdik.. Ziyade Fasıl'ın eğlence dünyasına yön veren Roman Show, Davul Show, Koro Show, Zeybek Dans gösterileri,davetliler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi. Misafirler için; Ziyade Fasıl'ın nefis mutfağından, lezzetleri misafirlerden tam puan alan 14 çeşit meze, 2 ara sıcak, Hünkar Beğendi, Special İrmik Helvası, Maraşım Dondurma sunuldu. Special İrmik Helvası ve Hünkar Beğendi en beğenilen tatlar arasında yerini aldı. "Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri" kitabının tanıtım gecesi sonunda, sponsorlar tarafından davetlilere günün hatırası özel armağanlar sunuldu. Lansman gecesinin hediye ve sunum sponsorları; Home Sweet Home, Alfa kitap, Uba Foto, Bizim yağ, Atamer tekstil, Konfeti Gold, Altınbaşak Mutfak eşyaları, Lava, Sihirli Spatula, Modalı Gıda, Çiçeğim Çiçekçilik, Harf Ajans, Dna Chiefs, Golf Maraşım Dondurma, Gurupinox bıçakları, Ziyade Fasıl, Hollywood produksiyon, Onka medya idi.
Pasta ile gece mutlu son erişti.Pasta Sihirli Supatula tarafından yapılmış olup geceye damgasını vurmuştu. Bizlere muhteşem bir gece yaşatan Ziyade Fasıl ekibine ve sponsor firmalara çok teşekkür ediyorum.. Başarılarıyla bizleri gururlandırıp mutlu eden,gönlümüzde çok özel bir yere sahip olan sevgili Özlem Mekik'ide tebrik edip,başarılarının devamını diliyorum..

1 yorum:

Ankara Boyacı dedi ki...

iyi bir site teşekkürler.